סיבות למחלות

הקשר בין עמוד השדרה לבין תפקודן של מערכות פנימיות. עמוד השדרה אינו רק השרירים, החוליות והדיסקוסים, אלא הוא משמש גם כ”עמוד החיים” וזאת בשל הקשר בין עמוד השדרה למערכת העצבים והקשר בין מערכת העצבים למערכות הגוף. דרך עמוד השדרה מתפצלים עצבי חוט השדרה השולטים בכל מערכות הגוף.

עמוד השדרה-עמוד החיים
עמוד השדרה הוא מערכת חוליות מהצוואר עד עצם הזנב הנושאת את משקל חלקו העליון של הגוף, ותפקידיה העיקריים להגן על חוט השדרה ולאפשר יציבות לגוף.
בתעלה לאורכו של עמוד השדרה עובר חוט השדרה, שהוא המשכו של המוח ומרכיב יחד אתו את מערכת העצבים המרכזית של הגוף.
חוט השדרה מעביר אימפולסים מהמוח לאברים פנימיים ומהם אל המוח בחזרה, ואליו מתחברים עצבים פריפריים אשר בהמשך מתפצלים ומעצבבים את כל אברי הגוף.

קיים קשר ישיר בין עמוד השדרה לבין תפקודן של מערכות פנימיות בגוף כל עוד הקשר בין המוח לאבר פנימי תקין, האבר מתפקד תחת ביקורת מלאה של המוח ובמידת הצורך הוא יקבל עזרה מתאימה מהמוח (הגוף מרפא את עצמו). אולם אם, חלילה, העצב מופרע על ידי גוף החוליה, דיסק חולייתי או כל מבנה אנטומי אחר (סובלוקסציה), התקשורת בין המוח לבין אותו אבר עלולה להיפגע, וכתוצאה מכך האבר עלול לפעול בצורה לקויה.

לדוגמה, אם נוצר לחץ יתר בגובה חוליה ( טי-7 ) הקשורה ללבלב, הלבלב לא יתפקד כשורה. הוא עלול לא להפריש כמות מספיקה של אינסולין לאחר ארוחה, כתוצאה מכך רמת הסוכר בגוף תעלה וכעבור זמן מסוים יאבחנו לאותו אדם סכרת. תרופות להורדת סוכר לא יפתרו את הבעיה, כי הגורם לרמת סוכר גבוהה בדם במקרה זה – הוא לחץ מכני על שורש עצב “טי-7”.

מתיחה עדינה במיטת סרג’ם – מאסטר V3 עשויה להסיר הפרעה משורש העצב ולאפשר לגוף לרפא את עצמו.

סרג’ם – מאפשר לשחרר את המתח מעמוד השדרה ולהעניק טיפול מונע למחלות רבות.