מערכת התנועה

מערכת השלד והשרירים היא מכלול של עצמות השלד, גידים, שרירים ומפרקים אשר אחראית על שינוי פוזות ועל תנועות, יחד עם מערכות איברים אחרות מרכיבה את גוף האדם.

בעיות מערכת השלד והשרירים קשורות למאמץ יתר שמופעל על השרירים, לדחיסת סחוסים בין חוליות עמוד השדרה וכן לחוסר יכולת של הגוף לקלוט סידן.
בעזרת עיסוי,טיפול כירופרקטי וקרינת האינפרה-אדום, מכשיר סרגם מאסטר V3 מאפשר לפתור ביעילות בעיות נפוצות וכן מהווה שיטה מוצלחת למניעת מחלות עמוד השדרה.

אצל אנשים שבאופן קבוע מבקרים במרכזי סרגם אפשר לראות שיפור ביציבה. יציבה תקינה הינה סימן של הרגשה טובה ושל בריאות.

יציבה היא פוזה של הגוף שאדם רגיל להישאר בה בתנועה או במנוחה (פוזה אנכית,מצב אנכי של גוף האדם).
יציבה מתייחסת לסידור הלא מודע והיציב מבנית של שלד הגוף, הנרכש לאורך תקופה ארוכה של תנועות גוף ותבניות תנועה.
לכל אדם יש יציבה ייחודית. בדרך כלל היא מיוחסת לפוזה שגורה ולמניירה של התנהגות. אך היציבה ניתנת לשיפור בתהליך פיתוח אישי.

השרירים מזיזים את חלקי הגוף יחסית אחד לשני, אך השרירים לא יכולים ולא צריכים להיות מכווצים במשך זמן רב, לכן הגוף שואף לפוזה שבה אין צורך בכיווץ כל שרירי השלד.
מצב זה מכונה איזון שרירים של פוזה אנכית. כאשר אדם עומד זקוף, מערכת הגידים לא צריכה להיחשף למאמץ יתר כיוון שהגידים לא בנויים להתנגדות ממושכת.
יציבה זקופה מפעילה עומס לא רק על שרירים ועל גידים אלא גם על עצמות, בהתאם לצורותיהן. העומס צריך להיות מכוון בדיוק לאורך “ציר החוזק”, אחרת העצם “תצטרך” לשנות את צורתה בהתאם לתנאי העומס. עומס יתר על שרירים, גידים ועצמות שנוצר עקב יציבה בלתי תקינה, מהווה סיבה לכאבים ולמחלות במערכת השלד והשרירים.

מבקרים מסוימים שלנו מרגישים חוסר נוחות בטיפולים הראשונים. הסיבה לאי הנוחות קשורה לקושי של הגוף לשנות את היציבה הלא תקינה. אך עם הזמן שרירים תפוסים נרפים, והכאבים חולפים. טיפולים יום-יומיים מחזקים את שרירי הגב, עם הזמן הגב נהיה זקוף יותר ואילו הכירופרקטיקה משחררת את הלחץ על הדיסקים של עמוד השדרה.

חשיבותה של היציבה גבוהה במיוחד אצל ילדים בתקופת התפתחות מערכת השלד והגדילה. מצבי גוף קבועים בלתי תקינים מביאים די מהר להיווצרות פתולוגיות מבניות של עמוד השדרה, בית החזה, האגן והגפיים התחתונות.

שימוש במכשיר בגיל הילדות ובמיוחד בגיל ההתבגרות עוזר לילדים לפתח הרגלי יציבה תקינים שנשארים אתם כמעט במשך כל החיים. אם לא מתייחסים ברצינות לחשיבות התהליך הזה, בסופו של דבר נתקלים בבעיות ובמחלות שאפשר היה למנוע.

תפקידה העיקרי של היציבה היא הגנה על מערכת השרירים והשלד מפני עומס יתר ופגיעות, בזכות שמירה על איזון שרירים וחלוקה נכונה של כוח הכובד שמשפיע על חלקים שונים של הגוף.

היציבה משקפת גם את מבנה האישיות של האדם. הוכח מדעית שליציבה ישנה השפעה על ההתפתחות האישית. בנאדם עם יציבה טובה הינו בעל בטחון עצמי גבוה ונוטה למשוך לעצמו את תשומת לבם החיובית של אנשים אחרים. יציבה טובה בדרך כלל מקושרת לאופי טוב של האדם.

אנו מקווים כי שימוש יום-יומי במכשיר סרגם מאסטר V3 יאפשר לכם להתגבר ביעילות על בעיות מערכת השרירים והשלד,
וכן יעזור במניעת בעיות אלו ופיתוח הרגלי יציבה תקינים אצל הילדים והנכדים שלכם.