מערכת האנרגיה

הרפואה המודרנית מתייחסת אל כל יצור אנושי כאל מערכת ביולוגית-חברתית במבנה פירמידלי המורכב משתי רמות: ברמה התחתונה נמצא הגוף הפיזי וברמה העליונה – תודעת האדם.

רפואת המזרח הרחוק מציעה תמונה רחבה יותר של המערכת האנושית ומבחינה בין ארבע רמות: גוף פיזי, מערכת מרדיאנים, מערכת רגשית ותודעה, שבה רמה גבוהה משפיעה על הרמה הנמוכה ממנה.

רפואת המזרח הרחוק מדגישה את השלמות והקשר בין כל רמות הגוף.

על פי רופאי המזרח הרחוק, מצבי חולי נוצרים במעמקי התודעה אשר באים לידי ביטוי ברמה הגשמית,ולכן המחלה בגוף הפיזי מלווה תמיד בהפרעה ברמה הרגשית.

חולי והבריאות הן הקטגוריות העיקריות ברפואה כאשר קטגוריית ה”מחלה” ברורה יותר, המונח “בריאות” הינו אבסטרקטי. אבסולוטית בחיי האדם, אך בין שני המצבים האלה יש אינסוף צורות שונות, קשרים ומעברים.
ככל שרמת הבריאות גבוהה יותר, נמוך יותר הסיכוי להתפתחות מחלה, ולהיפך: התפתחות המחלה אפשרית רק כאשר מאגרי הבריאות אינם מספיקים.
בין מצב הבריאות לבין מצב החולי קיים מצב ביניים שמוגדר כ”בריאות חלקית” או “מחלה טרומית”.

רופאים מערביים מטפלים בחולים ויכולים לעזור מעט לבריאים, הרופאים הסיניים המסורתיים חושבים שתפקידם הוא לחזק את הבריאות של הבריאים, להגדיל את מאגרי הבריאות במטופלים הנמצאים בטרום מחלה, וכמובן לרפא חולים.

על פי הרפואה הסינית המסורתית – היחסים בין האדם ליקום קשורים באנרגיית הצ’י.
את האנרגיה הזו אנו מקבלים מהיקום דרך האוויר שאנחנו נושמים, האדמה וצמחים. אנרגיית הצ’י זורמת בגוף ב-12 המרידיאנים שמהווים נקודות מפגש בין הגוף הפיזי לבין הגוף הרוחני. אנרגיית החיים זורמת דרך כל אברי הגוף ומשלימה את הסיבוב במשך יממה.

רפואת המזרח הרחוק מדגישה את הטיפול באמצעות ויסות רמות האנרגיה בגוף דרך השפעה על נקודות אקטיביות בגוף בעזרת דיקור ועיסוי.

המכשיר הטיפולי סרג’ם מאסטר V3

המכשיר הטיפולי סרג’ם מאסטר פותח על בסיס עקרונותיה של רפואת המזרח הרחוק.
אחת ההשפעות של המכשיר היא אקופרסורה – לחיצה על נקודות הביו-אנרגטיות של הגוף.
בזמן הטיפול הרולר הנע מבצע עצירות של 2 דקות כל אחת. בזמן כל עצירה כזו המכשיר פועל על נקודה ביו- אנרגטית ספציפית ובכך משפיע על איבר מסוים בגוף או על מערכת מסוימת.
במקביל החום שהרולר פולט מדמה השפעה של צריבה בנקודות אלה, והגירוי שנוצר, משפר את התגובה החיסונית של הגוף.
בשימוש יום-יומי במכשיר משתפרת זרימת האנרגיה הבריאה וכך גם המצב הכללי של הגוף.
המטופלים מדווחים על הרגשת “רעננות” ו”קלילות”.
הטיפולים היום-יומיים והמניעתיים במכשירי סרג’ם מאסטר תואמים את הפילוסופיה של רפואת המזרח הרחוק:

1. לטפל באמצעים טבעיים ולהימנע משימוש בתרופות כימיות
2. לחזק גוף בריא ולא לחכות ל”מחלה”
3. הטיפול מקוון על הגוף והאדם כמכלול, בסיוע לזרימת האנרגיות בגוף
4. לתת לגוף הזדמנות להתחזק ולהתגבר על החולי באופן עצמאי